Czytających: 10700

Stara Kamienica: LZS Stara Kamienica blisko awansu

Środa, 6 czerwca 2018, 1:00
Aktualizacja: 1:01
LZS Stara Kamienica już w najbliższą niedzielę może świętować awans do klasy A. W 20. kolejce rozgrywek podopieczni Rafała Masłowskiego pewnie pokonali Mitex Podgórzyn 5:1. Hat–trickiem popisał się Sebastian Kocot.

Ekipa ze Starej Kamienicy, znając wynik wcześniej rozegranego spotkania z udziałem jedynego rywala w walce o awans (zwycięstwo KS Maciejowa) - wiedziała, że musi wygrać, aby w następnej kolejce móc świętować promocję do wyższej klasy rozgrywkowej okręgu jeleniogórskiego.

Gospodarze od początku ruszyli do ataku i już w 4. minucie Sebastian Kocot otworzył wynik spotkania. Na drugą bramkę tego samego zawodnika miejscowi kibice czekali do 14. minuty i było już 2:0. W 23. minucie kolejne trafienie zaliczyli gracze ze Starej Kamienicy, tym razem autorem gola był Piotr Polak. Przed przerwą gościom udało się zmniejszyć straty i po golu Patryka Husa obie ekipy schodziły do szatni przy stanie 3:1.

Po zmianie stron miejscowi nie rezygnowali z ataków, to właśnie LZS był stroną dominującą na boisku i w 60. minucie Sebastian Kocot skompletował hat-tricka. Dwie minuty później na 5:1 strzelił Sebastian Martyka i stało się jasne, że zespół Rafała Masłowskiego zrobił przedostatni krok do awansu. Wynik mógł być wyższy, ale rzutu karnego nie wykorzystał Kocot - doskonałą interwencją popisał się Nowicki.

W następnej kolejce (10.06) LZS Stara Kamienica zagra w Uboczu z miejscowym Zrywem. Będzie to ostatnie spotkanie ekipy Masłowskiego, bowiem w ostatniej kolejce pauzują. Jedyną drużyną, która może zagrozić liderowi jest KS Maciejowa, który musi liczyć na zwycięstwo Zrywu i pokonać na wyjeździe KS Pławna oraz u siebie Kwisę Mroczkowice. Jeśli LZS nie przegra w Uboczu, to zapewni sobie awans do klasy A.

LZS Stara Kamienica – Mitex Podgórzyn 5:1 (3:1)
LZS: Zygmunt – Marek (65' Kieryluk), Michalak, Czop, Martyka, Maczek (75' Pietras), Małoszek (70' Góra), Polak, Maryszczak, Kocot.
Mitex: Nowicki – Hus, Staniecki, Piwowarczuk, Jankiewicz, Marciniak, Kaseja, Lancewicz, Baranow, Wojno, Walentyński.