Sobota, 8 czerwca
Imieniny: Maksyma, Seweryna
Czytających: 7999
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z korkami na Różyckiego?

Poniedziałek, 14 listopada 2022, 6:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Co z korkami na Różyckiego?
Fot. WAC
Od naszych Czytelników otrzymaliśmy ostatnio wiele sygnałów o korkującej się ulicy Różyckiego na jeleniogórskim Zabobrzu.

Przypomnijmy. Przez wiele lat ruch na jednym z najbardziej newralgicznych skrzyżowań w tej części miasta, u zbiegu ulic Różyckiego, Ogińskiego i Wiejskiej regulowany był przez sygnalizację świetlną. Jakiś czas temu Miasto chcąc upłynnić przejazd aut w tym miejscu dokonało przebudowy skrzyżowania, w wyniku którego powstało rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety - jak alarmują nasi Czytelnicy - to rozwiązanie nie sprawiło, że korki tam zmalały. Prawie codziennie zwłaszcza na pasie od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II w kierunku ronda ustawia się ogonek aut, w ślimaczym tempie posuwając się do przodu.

O to czy Miasto zamierza wprowadzić jakieś zmiany w organizacji ruchu mające poprawić sytuację drogową w tym rejonie miasta zapytaliśmy Cezarego Wiklika z Urzędu Miasta.

Sprawa zagrożeń w płynności ruchu w ciągu ulicy Różyckiego czy Ogińskiego wynika z kilku przyczyn, wśród których jest oczywiście daleko większa ilość samochodów, niż w okresie, kiedy budowano tę ulicę – informuje C. Wiklik. - Równie ważną jest sprawa tzw. potoku pieszych, którzy – korzystając z uprawnień kodeksowych – przekraczają jezdnię na przejściu dla pieszych nawet w sytuacjach, gdy stoi rząd aut, a piesi po kolei, pojedynczo, w odstępach kilku czy kilkunastu metrowych wchodzą na „zebrę”.
Rozmaite analizy tego ruchu wskazują na konieczność takiej organizacji ruchu pieszych, by można było spowodować, że piesi będą mieli możliwość wejścia na jezdnię w grupach i temu mają służyć ewentualnie urządzenia sygnalizacji „wciskowej”, albo inne, które sprawią, że przejścia pojedynczych osób nie będą blokowały aut - dodaje C. Wiklik. - Najbliższe spotkanie komisji ds. bezpieczeństwa określi sposób takiej organizacji, a także – w dalszej perspektywie – inne, inwestycyjne możliwości rozładowania tworzących się zatorów w potoku pojazdów.

Twoja reakcja na artykuł?

20
13%
Cieszy
62
40%
Hahaha
4
3%
Nudzi
4
3%
Smuci
23
15%
Złości
41
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (115)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
495
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Aktualności
Karkonoski Park Narodowy Liderem Dostępności
 
Kilometry
Czy piesi mogą chodzić po jezdni?
 
Aktualności
Manewry na S3
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group