Zalogowanych: 8

Stara Kamienica: Było blisko sensacji

Czwartek, 16 sierpnia 2018, 9:56
Aktualizacja: 9:58
I runda Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jelenia Góra przyniosła wiele emocji oraz niespodzianek. Bardzo blisko sensacyjnego rozstrzygnięcia było w Starej Kamienicy, gdzie w roli zdecydowanego faworyta wystąpił zespół seniorów Karkonoszy.

Niespodziewanie sporo emocji przyniósł pojedynek I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym, w którym LZS Stara Kamienica (beniaminek A-klasy) podejmował Karkonosze Jelenia Góra (IV liga). Gospodarze już po kwadransie gry prowadzili 2:0 – strzelcami obu bramek był Piotr Polak. Z biegiem czasu pachniało sensacją coraz bardziej, bowiem goście nie potrafili strzelić gola kontaktowego, a wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Karkonosze podjęły walkę i już w 53. minucie nadzieję na odwrócenie losów spotkania dał Robert Lekszycki. Kolejne trafienie było dziełem Bartosza Poszelężnego, dzięki czemu jeleniogórzanie wrócili z dalekiej podróży, ale to nadal nie był wynik dający awans do kolejnej rundy. Gdy wydawało się, że o wyłonieniu zwycięzcy zadecyduje seria rzutów karnych – w końcówce meczu po raz drugi bramkę zdobył Poszelężny i kibice biało-niebieskich mogli odetchnąć z ulgą.

LZS Stara Kamienica - Karkonosze Jelenia Góra 2:3 (2:0)
LZS: Ozga - Masłowski, Michalak, Maryszczak, Kieryluk (65' Czop), Morański, Martyka, Maczek, Kocot, Maćkowiak (85' Góra), Polak.
Karkonosze: Wieliczko - Firlej, Wawrzyniak, Denis (60' Kraiński), Walczak (86' Gargas), Buzała, Pytel, Bębenek (64' Woźniczka), Lekszycki, Zatylny (68' Staniszewski), Poszelężny.